Поиск       
Iсторiя життя кожного - iсторiя нашої держави України!

Є два провідних шляхи: працювати на себе й тим самим допомагати розвиватися суспільству або працювати на суспільство й тим самим реалізовувати себе. Мій шлях - другий.

 

Кушнарьов Євген Петрович

БІОГРАФІЯ

Євген Кушнарьов народився у Харкові 29 січня 1951 року. Його батьки приїхали з Росії, батько був юристом, а мати – педагогом. Про своїх батьків Євген Кушнарьов згадує: "Причетність до справ суспільних, до потоку життя за стінами будинку була визначальною рисою характеру і матері, і батька. Обидва були людьми з чіткою громадянською позицією. Це передалося і мені".

Після закінчення в 1973 р. Харківського інженерно-будівельного інституту, працював на Харківському заводі залізобетонних конструкцій.

Партійну роботу Євген Кушнарьов розпочав у 1981 році в Компартії України. У 1989 році він став одним із засновників демократичної платформи Компартії України в Харкові. Відкрите протистояння зі старою владою стало серйозним іспитом для Кушнарьова, його родини і друзів. Було все: погрози, цькування, поливання брудом. Але він витримав. Харків'яни ще довго будуть пам'ятати багатотисячні мітинги на захист демократії, що збирав Кушнарьов на головній площі міста. Його виступи передавалися з вуст у вуста.

Наслідком подій тих бурхливих днів у 1990 році стали перші в історії незалежної України демократичні вибори, на яких Євген Кушнарьов був обраний до міської ради, яку очолив. А в 1994 р. він став першим мером Харкова, обраним безпосередньо харків’янами (1994 – 1998 рр.). У 1990р. його було обрано народним депутатом України (1990 – 1994 рр.).

Риси лідера та бойовий дух Євгена Кушнарьова стали запорукою його подальшого професійного успіху. Його по праву вважають одним із "батьків" місцевого самоврядування в Україні, він брав безпосередню участь у розробці Конституції і Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", його обирали Президентом Асоціації міст України (1994-1997 рр.).

З грудня 1996 року до листопада 1998 року Євген Кушнарьов очолював Адміністрацію Президента України. Перебуваючи на цій посаді, був головою Комісії з державних нагород України, заступником голови Державної комісії з проведення в Україні адміністративної реформи, членом Ради національної безпеки і оборони України.

У 1994 році Євген Кушнарьов заснував Харківський Фонд підтримки молодих обдарувань, і вже протягом 10 років його існування допомагає юним талантам знайти свій шлях у житті.

У 1995 році він очолив Народно-демократичне об'єднання "Нова Україна", а в 1996 році став одним із засновників Народно-демократичної партії (заступником, а згодом першим заступником голови партії).

У жовтні 2000 року Євген Кушнарьов знову повернувся в рідне місто, але вже губернатором Харківської області. На цій посаді він з успіхом працював чотири роки – до грудня 2004-го, втілюючи в життя своє гасло "Відродимо велич Харківщини!"

Сильний, талановитий менеджер, прихильник ідей європейського регіоналізму, що передбачають активізацію всіх ресурсів розвитку областей, Євген Кушнарьов зібрав навколо себе потужну команду професіоналів і вивів Харківську область, яка на той час дедалі більше відставала від середньоукраїнських показників, до лідерів серед регіонів України. По багатьох ключових позиціях Харківщина поступалася лише місту Києву, а за темпами залучення іноземних інвестицій впевнено займала перше місце у державі. Цьому сприяла активна робота Євгена Кушнарьова з розширення та поглиблення міжрегіональних зв’язків Харківської області з регіонами близького та далекого зарубіжжя. Саме за часів губернаторства Кушнарьова Президент України назвав Харків "столицею нових українсько-російських відносин".

Починаючи з березня 2001 року Євген Кушнарьов – депутат Харківської обласної ради, а з грудня 2004 до лютого 2005 був її головою.

Стиль і досвід роботи, енергія й укорінене почуття відповідальності дозволили зберегти мир і спокій на Харківщині під час "помаранчевої революції". Події грудня 2004 року ще раз показали, що Євген Кушнарьов не змінює своїх поглядів і твердо стоїть на позиціях захисту інтересів своїх співгромадян.

У грудні 2004 року Євген Кушнарьов покинув лави НДП і разом з однодумцями заснував громадський рух "Разом – уперед!" та політичну партію "Нова демократія", на Установчому з’їзді якої у січні 2005 року був обраний її Генеральним секретарем.

Одружений, має двох дітей та двох онуків.

Захоплення – праця, футбол, рибальство.

Нагороди: орден Ярослава Мудрого V, IV, III ступенів, церковний орден Св. Володимира ІІ ступеня, орден Нестора Літописця І ступеня, французький орден Почесного Легіону, ордени і медалі інших іноземних держав

У листопаді 2004 року вийшла історико-краєзнавча книга «Сто кроків Харківською землею».

Трагічно загинув 17 січня 2007 року


СОЗДАТЬ САЙТ


ГЛАВНАЯ
404 Not Found

Not Found

The requested URL /clients/openua_net/linkmoneyssi.php was not found on this server.


Apache/2.4.18 (Ubuntu) Server at lm-code.ru Port 80
Биографический портал © Открытая Украина 2000 - 2007
при использовании материалов сайта, ссылка на сайт обязательна
Проект студии © «ЗЕМЛЯ»